Neiesniegtās deklarācijas

VID nepubliskos informāciju par rīcību ar valsts amatpersonām, kuras nav iesniegušas deklarācijas
Publicēta: 11:25 17.04.2011.
Rīga, 17.apr., LETA. Ikviena valsts amatpersona Valsts ieņēmumu dienestam (VID) vispirms ir konkrēta fiziskā persona - nodokļu maksātājs, un ziņu sniegšanu par viņu ierobežo likums "Par nodokļiem un nodevām". Līdz ar to netiks sniegta konkrēta informācija par VID rīcību attiecībā uz tām amatpersonām, kas nav pildījušas likuma prasības un nav iesniegušas savas valsts amatpersonas deklarācijas.
Tas izriet no VID Sabiedrisko attiecību daļas aģentūrai LETA sniegtās atbildes uz jautājumu par rīcību attiecībā uz Vladimiru Vaškeviču, kuram likumā noteiktajā termiņā - līdz 1.aprīlim - bija jāiesniedz valsts amatpersonas deklarācija par 2010.gadu, lai gan šā gada februārī viņš tika atstādināts no Finanšu ministrijas Nodokļu un muitas administrēšanas politikas departamenta direktora vietnieka amata.
Līdz šim VID Publiskojamo datu bāzē nav atzīmes par to, ka Vaškevičs deklarāciju būtu iesniedzis. VID arī nav sniedzis informāciju, par to, ka Vaškevičs pērn nebūtu bijis valsts amatpersonas statusā.
Atbildot uz jautājumu par Vaškeviču, VID aģentūrai LETA sniedza izvērstu skaidrojumu par faktiski iesniegto valsts amatpersonu deklarāciju skaitu uz 15.aprīli un informēja par VID struktūrvienības speciālistu "primāro" darbu pie saņemto valsts amatpersonu deklarāciju izskatīšanas un akceptēšanas, lai tās taptu pieejamas VID publiskojamo datu bāzē VID mājaslapā.
"Savukārt attiecībā uz vēl nesaņemtajām valsts amatpersonu deklarācijām VID apkopo datus un izsūta atgādinājuma vēstules tām valsts amatpersonām, no kurām patlaban nav saņemtas ne deklarācijas, ne iesniegums par to, ka viņām objektīvu iemeslu dēļ nav bijis iespējams iesniegt kārtējo valsts amatpersonas deklarāciju," raksta VID.
"Komentēt konkrētas veiktās darbības attiecībā uz Vaškeviča valsts amatpersonas deklarāciju VID liedz likuma "Par nodokļiem un nodevām" 22.pants, jo ikviena amatpersona VID vispirms tomēr ir konkrēta fiziskā persona - nodokļu maksātājs, un to informāciju, ko likums nosaka par publiski pieejamu, VID publisko savā mājaslapā "www.vid.gov.lv" esošajā publiskojamo datu bāzē," teikts VID atbildē.
LETA jau ziņoja, ka tiesa aizdomās par kukuļdošanu Vaškevičam 2.februārī piemēroja drošības līdzekli - apcietinājumu. Ar 25.marta lēmumu viņam piemērotais drošības līdzeklis tika grozīts un viņš no apcietinājuma tika atbrīvots. Rīgas Centrālcietumu viņš atstāja pirmdien, 28.martā.
VID Sabiedrisko attiecību daļā aģentūra LETA iepriekš noskaidroja, ka viņš līdz šim ienākumus nav deklarējis, kā arī nav iesniedzis iesniegumu par to, ka viņam objektīvu iemeslu dēļ deklarāciju nav bijis iespējams iesniegt likumā noteiktajā termiņā.
VID norāda, ka gadījumos, kad VID rīcībā ir informācija par kādas personas atbilstību amatpersonas statusam un VID nav saņēmis iesniegumu, kas attaisnotu deklarācijas savlaicīgu neiesniegšanu, tad amatpersona var tikt saukta pie administratīvās atbildības pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 166.27 panta par deklarācijas neiesniegšanu noteiktajā termiņā bez attaisnota iemesla, kas paredz piemērot naudas sodu līdz 250 latiem.
VID atzīmē, ka, apkopojot datus par valsts amatpersonu deklarāciju iesniegšanai gaitu, VID nosūtīs atgādinājuma vēstules tām valsts amatpersonām, no kurām patlaban nav saņemtas ne deklarācijas, ne iesniegumi.
Katru gadījumu, kad amatpersona ir nokavējusi deklarācijas iesniegšanas termiņu, VID vērtē individuāli, ņemot vērā kavējuma apstākļus, atgādina VID.
Danute Tomsone LETA
17.04.2011

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License